Aikštės, kurias būtina pamatyti Londone

Londonas – Jungtinės Karalystės ir Anglijos sostinė. Pagal gyventojų skaičių jis Europos Sąjungoje yra antras. Šiame nuostabiame mieste yra daugybė gražių bei įdomių lankytinų vietų. Vienos iš jų – Londono aikštės. Jų čia galima rasti įvairių: didelių ir mažų, senų ir naujų, gražių ir įdomių. Tai mėgstamos vietinių gyventojų susitikimų ir pasivaikščiojimų vietos.

london sqlondon_design_festival_outrace_539

Trafalgaro aikštė

Trafalgaro aikštė yra žinomiausia aikštė Londone. Tai mėgstama turistų vieta. Savaitgaliais čia vyksta daugybė įdomių renginių, kuriuos ateina stebėti minios lankytojų. Trafalgaro aikštės simbolis – admirolo Nelsono atminimui pastatyta 52 metrų kolona. Taip pat joje yra pagrindinė miesto meno galerija, kurioje saugoma vertinga ir viena geriausių meno kolekcijų visame pasaulyje.

trafalgar_square_london

Piccadilly aikštė

Vakarų Londone esanti Piccadilly aikštė yra didelis transporto centras ir viena iš žinomiausių šio miesto aikščių. Vestminsterio rajone esanti aikštė buvo pastatyta 1819 metais. Pavadinimas jai buvo suteiktas ne atsitiktinai, nes „Piccadilly“ reiškia vietą, kurioje susirenka labai daug žmonių. Po daugelio metų Piccadilly aikštė pateisina savo pavadinimą. Jos simbolis – fontanas vaizduojantis Anteroso dievą. Taip pat aikštėje yra požeminis Kriteriono teatras, kuriame gali sėdėti 600 žmonių ir muzikinė salė, kino teatras ir prekybos centras.

piccadilly circuspiccadilly-circus

Parlamento aikštė

1868 metais prasidėjo Parlamento aikštės istorija. Ji buvo skirta sumažinti eismą šalia Vestminsterio rūmų. Tai labai graži vieta, kurios centre yra nuostabus skveras su gražiais augalais ir Anglijos bei užsienio veikėjų skulptūros. Parlamento aikštėje dažnai vyksta įvairūs renginiai. Čia lankytojų laukia puikūs restoranai ir pubai, kuriuose galima paragauti tiek tradicinių angliškos virtuvės patiekalų, tiek ir gėrimų. Tai vieta, kurioje kasdien apsilanko daugybė žmonių, o ypatingai čia jaučiančias šurmulys vakarais ir savaitgaliais.

Parliament_Square_5527-9

Leicester aikštė

Leicester aikštė – pati mėgstamiausia Londono gyventojų aikštė. Tai nedidelė, bet labai jauki vieta. Čia netrūksta ir pramogų. Jūsų patogumui yra net 5 kino teatrai, kurie Londone yra patys didžiausi. Beje, į čia esantį „Empire“ kino teatrą atvyksta ir Karališkosios šeimos atstovai. Taip pat ji žinoma kaip šou verslo centras. Šioje vietoje patiks naktinių klubų ir barų mėgėjams, nes jų čia gausybė. Pats žinomiausias klubas – Hipodromas. Leicester aikštės centre stovi paminklai Viljamui Šekspyrui ir Čarliui Čaplinui. Tai vieta, kurioje būtina apsilankyti.

Leicester aikštėleicester-square

Russell aikštė

Graži kvadrato formos Russell aikštė su skveru džiugina jos lankytojus. Tai žalioji oazė triukšmingame mieste. 18 amžiaus pabaigoje buvo įkurta Russell aikštė. Tai labai populiari vieta, nes aikštė yra didelė ir patogi ateiti ar atvažiuoti iš daugelio Londono vieta. Dėka geros susisiekimo vietos čia rengiami įvairūs renginiai ir šventės. Šalia aikštės stovi „Russel“ viešbutis, kurio įėjimą puošia keturių Anglijos karalių skulptūros. Jame yra puikus restoranas.

Russell aikštėRussell_Square_5

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą