Belgradas

Serbijos sostinė Belgradas įkurtas šalia Savos ir Dunojaus upių santakos. Tai vienas iš seniausių Europos miestų, kuriame susipina daugelio amžių istorija ir kultūra. Išskirtinė Belgrado architektūra pasižymi tiek šiuolaikiškais statiniais, tiek ir turkų ar Vojvodinos stiliaus pastatais. Tai kontrastų miestas, kuris traukia turistus norinčius pažinti legendomis apipintą šalį.

belgradebelgrade1

Skadarlijos sritis

Skadarlijos sritis – senoji bohemiška Belgrado miesto dalis įkurta 19 amžiaus pabaigoje. Mažiau nei 300 metrų į šiaurės vakarus nuo centrinio Belgrado prasideda istoriškai svarbi sritis. Ji tęsiasi netoli nuo Respublikos aikštės ir palei Skadarska gatvę. Skadarlijoje gyveno Bohemijos atstovai. Čia įsikūrusios smuklės ir restoranai. Dažnai ji lyginama su garsiuoju Paryžiaus Monmartru.

skadarlija1skadarlija

Tašmajdan parkas

Belgrado centre esantis Tašmajdan parkas yra vienas didžiausių ir gražiausių parkų šalyje. Jame kasdien apsilanko daugybė lankytojų, kurie čia gali ne tik ramiai pasivaikščioti ar pasėdėti gėrintis gražia gamta, bet ir važinėtis dviračiais, bėgioti ar dalyvauti rengiamuose renginiuose. Daugiausia lankytojų sulaukia kaskadinis muzikos fontanas, kuris leidžiasi žemyn nuo centrinės parko dalies į Beogradska gatvę. Iš granito pastatytame fontane įdiegta muzikos ir šviesos sistema, kuri džiugina įspūdingais pasirodymais.

park tashmajdan

Šv. Sava katedra

Ant Vračar plynaukštės iš balto granito ir marmuro pastatyta Šv. Sava katedra yra didžiausia stačiatikių bažnyčia šalyje. Įspūdingą kupolą, kuris yra 70 metrų aukščio ir pagrindinį auksu dengtą 12 metrų aukščio kryžių galima pamatyti iš bet kurios Belgrado miesto vietos. Tai Šventajam Sava, kuris buvo Serbijos bažnyčios įkūrėjas, garbei pastatyta šventovė.

Savatemple

Respublikos aikštė

Belgrado centre yra svarbi ir populiari Respublikos aikštė. Tai pagrindinė miesto gyventojų susitikimų vieta. Aikštės centre yra princo Mihailo, Serbijos Respublikos didvyrio, statula. Taip pat stovi žinomiausi Serbijos pastatai – Nacionalinis teatras ir Nacionalinis muziejus. Čia nuolat organizuojami įvairūs renginiai, vyksta koncertai ir pasirodymai. Vakarais jaukiose kavinėse galima ramiai pasėdėti ir stebėti šurmuliuojančią aikštę.

republic-square-belgradeOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Belgrado tvirtovė

Ant kalno viršūnės stūkso miesto simbolis – Belgrado tvirtovė. Iš čia atsiveria nepakartojama panorama į Savos ir Dunojaus upes. Tvritovė skirstoma į keturias sritis– Didįjį ir Mažajį Kalemegdan parką ir Viršutinį bei Žemutinį miestus. Jos istoriją galima sužinoti čia įkurtame muziejuje. Šalia yra įkurtas Kalemegdan parkas, observatorija ir planetariumas. Belgrado tvirtovė yra viena iš populiariausių vietų turistams, nes čia galima lankytis nemokamai visus metus.

332ow0nrs-belgrade-04-380x285-belgrade-fortress-zindan-gate

Senieji rūmai

Senieji rūmai Belgrade yra vienas iš svarbiausių lankytinų objektų mieste. Tai didingas statinys, kurio didingumą pabrėžia dorėninės kolonos. Viduje prabangus interjeras – Veneciškas stiklas, akmeninės grindys. Nuostabiai atrodo raudonmedžio baldai ir puošnūs persų kilimai. Tai vieta, kurioje dažnai vyksta Belgrado miesto asamblėjos posėdžiai ir kultūriniai renginiai.

stari20dvor

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą