Bornmutas

Pietų Anglijoje, prie La Manšo sąsiaurio, esantis Bornmutas yra populiarus pajūrio kurortas. Jis yra Dorset grafystės administracinis centras. 1810 metais įkurtas miestas šiuo metu yra didžiausias visoje grafystėje. Bornmutas garsėja maloniu klimatu, smėlėtais paplūdimiais ir puikiai prižiūrėtais parkais. Tai vieta, kurioje galima ramiai pailsėti ir puikiai praleisti laiką.

Bournemouth,_Town_Centre_and_East_Cliff_-_geograph_org_uk_-_36732

Bournemouth_01

Bornmuto akis

Bornmuto akis – populiari miesto gyventojų ir turistų pramoga. Su šiuo oro balionu galima pakilti į dangų ir iš paukščio skrydžio pamatyti miestą. Iš tokio aukščio viskas atrodo gerokai įspūdingiau, nei matome pasivaikščiojimo metu. Bornmuto akimi vadinamas oro balionas patiks net ir nedrąsiausiems, kurie bijo, kad vėjas juos gali nunešti į negyvenamą salą. Oro balionas tvirtai pritvirtintas ir gali tik pakilti ir nusileisti, juo negalėsite skristi per visą miestą ar už jo ribų. Tokia apžvalginė pramoga trunka apie 15 minučių.

Bournemouth Eyebournemouth-poole-bournemouth-balloon-activities-211-large

Bornmuto okeanariumas

Populiarus kurortinio miesto Bornmuto okeanariumas lankytojus supažindina su jūros pasauliu ir jo gyventojais. Jie pirmieji pasaulyje įrengė interaktyvią programą – nardytojo narvą. Tai virtuali kelionė į jūros gelmes, kurioje galima stebėti delfinus, ryklius ir kitas žuvis. Šios kelionės pabaigoje narvą praryja mėlynasis banginis ir galima pamatyti jo virškinamojo trakto sistemą. Be šios įdomios pramogos lankytojai gali keliauti į skirtingas sales, kuriose pristatomi įvairių rūšių gyviai. Bornmuto okeanariumas yra labai mėgstamas tiek turistų, tiek ir vietinių gyventojų. Taip pat čia įdomu ne tik vaikams, bet ir suaugusiems.

Bornmuto okeanariumasBournemouth_Oceanarium2

Christchurch pilis

Netoliese nuo Bornmuto stovi Christchurch pilis. Manoma, kad ji čia yra nuo 10 amžiaus. Iš pradžių tai buvo medinė, o vėliau perstatyta į akmeninę pilį. Nors Christchurch pilis neišsilaikė taip gerai, kaip norėtųsi, tačiau tokia architektūra ir jos likusi dalis dar labiau traukia lankytojus. Juk tai dalis istorijos. Iki šio yra išlikę sienos ir bokštai.

Christchurch pilischristchurch-dorset-28

Stanpit Marsh gamtos draustinis

Stanpit Marsh gamtos draustinis yra visai netoli nuo Bornmuto. Tai unikali vieta, kurioje yra pelkė, reti augalai ir paplūdimiai. Net 65 hektarus žemės ploto užimantis draustinis saugo rečiausius ir gražiausius gyvūnus ir paukščius. Šioje teritorijoje yra išlikęs Antrojo pasaulinio karo metu statytas baltasis tiltas. Nepaisant kelių kitų likusių istorinių lankytinų vietų, Stanpit Marsh gamtos draustinis yra puiki vieta gamtos mylėtojams ir mėgstantiems stebėti paukščius. Verta paminėti, kad Anglijoje paukščių stebėjimas sulaukia didelio populiarumo.

Stanpit MarshStanpit Marsh2

Compton Acres sodai

Compton Acres sodai yra puikus 20 amžiaus pradžios sodo ir parko pavyzdys. Teritorijoje galima apsilankyti italų, akmenų, vandens, miško ir japonų soduose. Kiekvienas iš jų savaip žavus. Gražios skulptūros, fontanai, architektūriniai pastatai, reti medžiai, krūmai ir gražios gėlės sukuria puikų kraštovaizdį. Compton Acres sodai puiki vieta pasigrožėti anglų sukurtu gamtos grožiu.

Compton Acres sodaiCompton Acres sodai2

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą