Paryžiaus muziejai

Prancūzijos sostinė Paryžius garsėja visame pasaulyje. Tai ne tik romantikos išsiilgusių porų miestas, bet ir visų tų, kurie negali gyventi be geriausių muziejų, ir jų eksponatų. Juk Paryžius žinomas dėka geriausių, garsiausių ir įdomiausių muziejų, kurių šiame mieste tikrai netrūksta. Tik čia galima apsilankyti ir pamatyti įspūdingas kolekcijas, kurios yra vienintelės pasaulyje.

21

Pikaso muziejus

Senoviniame „Hotel Particulier“ viešbutyje įkurtas Pikaso muziejus pristato vertingiausius garsiojo ispanų tapytojo Pablo Pikaso darbus. Tai vienas žymiausių 20 amžiaus menininkų. Muziejuje galima susipažinti su jo kūryba nuo 1894 iki 1972 metų. Tarp eksponatų lankytojai pamato paveikslus, skulptūras ir eskizus. Tai vieta, kurioje kiekvienas meno gerbėjas gali pajusti Pikaso kūrybos dvasią. Taip pat Pikaso muziejuje yra saugoma Afrikos meno kolekcija ir Pikaso nuotraukos iš asmeninio gyvenimo.

Picaso museoPicasso Museum, Paris

Vyno muziejus

Paryžius ir geras vyras tarsi neatsiejama. Vyno mėgėjai apsilankę Prancūzijos sostinėje būtinai turi užsukti į šią vietą. Netoli nuo Eifelio bokšto, miesto centre, įkurtas Vyno muziejus stebina lankytojus. Juk Prancūzija garsėja kaip didžiausia vyno gamybos šalis. Muziejuje sužinosite kaip gaminamas pats geriausias vynas. Buvusio vienuolyno vietoje 1984 metais restorano savininkas atradęs rūsius, įkūrė Vyno muziejų. Rūsiai siekia 1 kilometrą. Visi eksponatai parodo visą vyno gamybos kelią iki kol bus patiektas šis nuostabus gėrimas ant stalo. Po įdomios ekskursijos lankytojų laukia vyno degustacija.

wine-cellars-of-the-museum-in-paris141-38_musee-du-vin-office-tourisme-marc-bertrand-460x306

Archeologinės kriptos muziejus

Archeologinės kriptos muziejus įkurtas visiems gerai žinomos Paryžiaus Dievo Motinos katedros požemiuose. Nusileidus laiptais į juos lankytojai patenka tarsi į kitą laikotarpį. Čia galima susipažinti su senosios Prancūzijos sostinės gyvenimu. Eksponatai siekia senovės Romos laikotarpį. Ant sienų yra žemėlapiai ir maketai Romos artefaktų bei senovės statinių. Lubos yra iš plytų, kurios siekia 18 amžių. Archeologinės kriptos muziejus yra puiki vieta pažinčiai su istorija. Čia daug kasinėjimų eksponatų, kuriuos labai lanko turistai.

CRYPTE~1LA_CRY~1

Architektūros muziejus

2007 metais Paryžiuje duris atvėrė Architektūros muziejus. Beveik 8 tūkstančių kvadratinių metrų erdvėje lankytojams pristatomi įdomiausi eksponatai. Pastovioje kolekcijoje galima pamatyti prancūzų architektūros paminklus. Be to, čia yra trys didžiulės kolekcijos. Taip pat tarp eksponatų galima išvysti vitražus ir sienos tapybą. Muziejaus biblioteka atvira visiems, kurie domisi architektūra.

architecture-et-du-patrimoinearch museo

Šokolado istorijos muziejus

Nesenai atsidaręs Šokolado istorijos muziejus sulaukė didelio susidomėjimo ir lankytojų antplūdžio. Tik čia galima sužinoti išsamią šokolado istoriją ir viską apie jo gamybą ir skonius. Daugiau kaip tūkstantis metų istorijos turi ką papasakoti savo lankytojams. Taip pat čia rodomas filmas, kuris įdomiai ir išsamiai pristato svarbiausius faktus. Be to, visi smalsūs lankytojai turi išskirtinę galimybę pamatyti visus šokolado gamybos etapus. Žinoma kokia pažintis su šokolado istorija, jei negalima paragauti šių skanybių. Lankytojai ekskursijos pabaigoje vaišinami karšto šokolado puodeliu.

musee-chocole-musee-gourmand-du

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą