Sianas

Vidurio Kinijoje yra Šensi provincija, kurios sostinė – Sianas. Verta paminėti ir tai, kad šis miestas yra istorinė Kinijos sostinė. Čia yra „šilko kelio“ pradžia. Viduramžiais iš čia buvo pradėtas gabenti šilkas į Europos šalis. Siane yra daug įdomių vietų, kurios domina turistus.

xian-v8i2

9-xian

Miesto siena

Miesto siena juosianti senovės miestą buvo pastatyta ant prieš tai stovėjusios sienos pamatų. Tokį vaizdą, koks dabar matomas siena įgavo 14 amžiuje. Tai puikiai išlikęs istorinę ir architektūrinę vertę turintis Kinijos paminklas. Sienos ilgis siekia 12 kilometrų. Pirminės statybos vyko iš žemės, sluoksnį po sluoksnio stipriai suspaudžiant ir tik vėliau apmūrijant plytomis. Nesenai buvo atlikti rekonstrukcijos darbai ir siena pakilo iki 12 metrų aukščio. Tai – vienas lankomiausių Siano miesto objektų. Sienoje yra keli gerai sutvirtinti vartai ir sargybiniai bokštai. Verta paminėti ir tai, kad ši miesto siena yra vienintelė išlikusi visoje Kinijoje. Iš čia atsiveria puikus vaizdas į centrinę Siano miesto dalį.

Xian-City-Walls

Muzikinis fontanas

Kuo ypatingas Muzikinis fontanas, kuris stovi Siane? Jis svarbus tuo, kad yra pats didžiausias ne tik Kinijoje, bet ir visoje Azijoje. Čia nuolat gausu žiūrovų, kurie ateina pasigrožėti juo. Jis stovi Šiaurinėje miesto aikštėje. Fontano aikštė užima 110 tūkstančius kvadratinius metrus. Kiekvieną vakarą čia vyksta muzikiniai šou. Jų metu naudojama pati geriausia akustinė sistema bei šviesų sistema. Žiūrovų patogumui čia yra labai daug suolelių, tad jei ateisite nevėluodami į pasirodymą, tai turėsite kur atsisėsti. Muzikinis fontanas kasdien sukviečia labai daug žmonių stebėti nepakartojamo reginio.

xian-wild-goose-pagoda-iiPagoda

Didžiosios pagodos parkas

Aplink Didžiosios laukinių žąsų pagodos yra puikus senovinis parkas. Parko teritorijos centre stovi ši budistų pagoda. Į parko teritoriją patenka ir keli sodai, kurie yra šalia. Verta paminėti ilgą istoriją, kuri lydi šią vietą nuo 652 metų. Tuo metu buvo pastatyta Didžioji laukinių žąsų pagoda. Tuo pačiu metu buvo įkurtas ir parkas. Taigi, šiam parkui yra labai daug metų ir jis iki šiol puikiai atlieka savo funkciją. Tai puiki vieta pasivaikščiojimams ir pasisėdėjimams. Čia gražus kraštovaizdis ir rami atmosfera. Parką puošia daugybė garsių Kinijos politikų, filosofų, metininkų ir visuomenės veikėjų skulptūrų. Taip pat sužavės ir augmenija.

IMG_5898Big-Wild-Goose-Pagoda

Siano istorijos muziejus

Siano istorijos muziejus yra vienas iš svarbiausių lankytinų šio miesto objektų. Turistai šį pavadinimą matys kiekviename lankytinų objektų sąraše. Juk muziejus garsėja unikalia ir gausia kolekcija. Taip pat jis garsėja ir tuo, kad įranga yra labai šiuolaikiška, o tai taip pat prisidėjo prie šios vietos populiarumo. Pats muziejaus pastatas pastatytas taip, tarsi tai senosios Tan dinastijos laikų statinys. Pastatas užima apie 65 tūkstančius kvadratinių metrų plotą. Muziejaus salėse saugoma per 300 tūkstančių pačių įvairiausių eksponatų. Tai freskos, keramikos dirbiniai, buities daiktai, pinigai, budistų paminklai ir kt. Iš labiausiai lankomų eksponatų verta paminėti Homo erectus lantianensis senovės žmogaus reliktą bei keturis terakotinius karius.

05070816110908115743031

Tang Paradise teminis parkas

Populiarusis Tang Paradise teminis parkas gausiai lankomas Siane. Tai 0,67 kvadratinių kilometrų ploto užimantis parkas skirtas gerai praleisti laiką. Verta paminėti ir tai, kad Tang Paradise teminis parkas yra pats didžiausias kultūrinis parkas ne tik Siano mieste, bet ir visoje šiaurės Kinijoje. Lankytojai apsilankę šioje vietoje sužinos daug faktų apie Tan dinastijos viešpatavimą, literatūrą, arbatos kultūrą, technologijas, mokslą ir religijas. Vertas dėmesio kinas. Seansai vyksta kiekvieną naktį.

Tang-paradise-437x234

Musulmonų kvartalas

Musulmonų kvartalas yra viena iš ryškiausių ir lankomiausių vietų visame Siano mieste. Nuo 7 amžiaus musulmonai pradėjo atvykti į čia ir kurti naują gyvenimą. Tarp jų daugiausia buvo arabų kariai, kurie saugojo pirklius. Šiuo metu šiame kvartale gyvena jų palikuonys. Iš viso suskaičiuojama per 30 tūkstančių žmonių. Savo išvaizda jie nesiskiria nuo kinų, o atpažinti juos galima iš aprangos. Vyrai ant galvos nešioja baltas kepurėles, o moterys skaras. Lankomiausia šio kvartalo vieta – turgus. Čia galima įsigyti viską, ko tik reikia: suvenyrai, maistas, drabužiai ir kt. Paėjėjus į Musulmonų kvartalo gilumą rasite pagrindinę šios vietos lankytiną objektą. Tai didžiulė musulmonų mečetė. Ji yra tradicinio kinų stiliaus statinys.

20140623-xian-food-muslim-quarter-01dsc03678

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą