Koperis

Koperis – Slovėnijos uostamiestis. Jis yra į pietvakarių pusę nuo Italijos Triesto miesto. Kadaise čia buvo sala, o dabar nuostabus miestas. Pasivaikščiojimas po siauras gatveles primins Venecijos įtaką architektūrai. Turizmas čia tikrai klesti. Daugybė lankytinų vietų ir graži gamta pakeri miesto svečius. Koperije yra naujas uostas bei vystoma pramonė. Taip pat verta paminėti, kad čia išgaunama druska, kurios galima įsigyti lauktuvėms.

inline_gal_terme.catez_hotel.koper_1slika-_original-1308042391-540615

Palmių alėja

Palmių alėja yra viena iš gražiausių Koperio miesto vietų. Ją rasite apsilankę gražiajame Trg Brolo parke. Jame auga per penkias dešimtis egzotinių palmių, kuriomis pasigrožėti gali kiekvienas norintis. Čia kasdien ateina daugybė turistų ir vietinių gyventojų. Palmių alėja jau ne vienerius metus yra populiari Koperio vieta, kuri garsėja gražiais vaizdais. Jos vidutinis ilgis siekia apie 8 šimtus metrų, todėl pasivaikščiojimui vietos tikrai pakaks. Ypatingai čia gražu vakare, kuomet įjungiamas apšvietimas, todėl nenustebkite kuomet atėję tokiu laiku pamatysite daugybę žmonių.

75192340

Koperio senamiestis

Slovėnijos miestas Koperis saugo gražius architektūros paminklus ir ilgą istoriją. Savo pažintį su šiuo uostamiesčiu verta pradėti nuo senamiesčio. Tai graži ir sena miesto dalis, kuri nustebins ne vieną lankytoją. Daugelį metų miestas turėjo atlaikyti įvairius priešų puolimus. Buvo griaunami pastatai, niokojamas paveldas, tačiau tai, kas išliko senamiestyje tikrai verta kiekvieno šio miesto svečio laiko. Mažos ir siauros gatvelės nuves prie gražių išlikusių statinių. Taip pat norintys skaniai pavalgyti ar įvertinti šios šalies vyną gali užsukti į čia esančias kavines. Kol sėdėsite galėsite mėgautis gražiu vaizdu pro langus.

centro-2The_Old_Town_in_Koper,_Slovenia

Koperio jūrų uostas

Koperio jūrų uostas yra vienas iš didžiausių visoje Slovėnijoje. Be to, jis svarbus tuo, kad yra labai geroje vietoje. Ne vieną šimtmetį jis sutinka ir išlydi laivus. Tai strateginis miesto objektas, kuris tampa gausiai lankomas ir turistų. Čia sužinoma ir jo istorija bei susipažįstama su uosto darbu. Į jį atplaukia laivai su vertingais kroviniais iš Japonijos, Tolimųjų Rytų, Korėjos ir daugelio kitų svarbių šalių. Koperio jūrų uostas yra šiaurinėje Adrijos jūros pusėje. Svarbu žinoti, kad ši vieta yra svarbi tuo, kad jungia Rytus su centrine Europa. Uosto lankytojai pamatys modernizuotą ir šiuolaikišką uostą bei gražius laivus.

koper05Kuper Slovenia 2008 (48) Blog

Koperio pakrantė

Viena iš seniausių ir gražiausių Slovėnijos pakrančių yra Koperio mieste. Ji pakerės paprastumu ir grožiu.  Koperio pakrantės grindinys puikiai priderintas prie aplinkos. Čia labai gražu ne tik dienos metu, bet ir naktį. Tuomet įjungiami gatvės žibintai ir sukuriama romantiška atmosfera. Dienomis čia labai daug žmonių, nes galima rasti prekeivius. Įvairios prekės, kuriomis prekiaujama gali tapti geromis lauktuvėmis. Kainos taip pat geros. Verta paminėti, kad vietiniai gyventojai labai mielai sutinka visus svetimšalius, todėl čia kiekvienas jausis gerai. Pakrantėje vyrauja venecijietiškas stilius, kuris išskiria ją iš daugelio kitų vietų. Vasaromis čia galima rasti ir atrakcionus bei įvairias pramogas.

400px-Marina_HotelKoper6109307040_0a6c398dd0_z

Koperio katedros bokštas

Koperio katedros bokštas yra vienas iš lankomiausių šiame mieste. Tai didžiulė šventovė, kurią būtina aplankyti. Bokštas stovi pagrindinėje Koperio aikštėje, todėl tikrai nesunkiai jį rasite. Jis miestą puošia nuo 12 amžiaus. Praėjo išties daug laiko ir jis atrodo neįtikėtinai. Tai romanų stiliaus architektūros paminklas, kurio langai ir akmens struktūra ant fasado primena apie tai. Viduramžiais bokštas patyrė gaisrą, tačiau vėliau buvo restauruotas. Rytinėje pastato dalyje yra aukšta keturkampė varpinė, kuri tapo svarbiu objektu.

6220641065_21ff6ff56a_z

Praetorian rūmai

Žymiausias pastatas Koperio mieste – Praetorian rūmai. Daugelis jį apibūdina kaip pasakų rūmus. Jie įtraukti į visus turistų lankytinų objektų sąrašus, todėl nepraleiskite galimybės čia apsilankyti. Gražiuosius rūmus rasite pagrindinėje miesto aikštėje. Architektūra ir istorija sužavės kiekvieną. Sakoma, kad tai puikus senovinės architektūros pavyzdys, kuris žinomas ne tik apylinkėse, bet ir visoje šalyje. Praetorian rūmai iškilo čia tuomet, kai buvo pastatyti du namai. Tai nutiko 13 amžiaus viduryje. Viduje kiekvieno lankytojo laukia ne mažiau gražus interjeras, nei išorės fasado. Be to, įžengus į vidų galima sužinoti šių nuostabių rūmų ilgą ir įdomią istoriją. Net neabejokite – Praetorian rūmai yra puikus pastatas, kurį būtina aplankyti.

bbab08d819b49bf15e9a0deb01da2d14

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą