Arika

Arika yra pačioje Čilės šiaurėje, šalia Ramiojo vandenyno. Iki Peru sienos vos 18 kilometrų. Nors miestas įkurtas lygumoje, jo centre yra 139 metrų aukščio Arikos uola. Arika yra svarbus turistinis centras garsėjantis puikiais paplūdimiais ir lankytinais objektais. Taip pat ji žymi ir tuo, kad iš čia rengiamos ekspedicijos į Andų ugnikalnius.  Arikoje yra daug gražių gamtos vietų, įdomių muziejų ir siūloma įvairių pramogų turistams, todėl kiekvienas čia ras įdomios ir turiningos veiklos bei puikiai pailsės.

arica20falaisearica CATEDR~1

Alakran fortas

Arikoje esantis senasis ispanų Alakran fortas yra to paties pavadinimo pusiasalyje. Išvertus iš ispanų kalbos jis reiškia skorpioną. 17 amžiuje prasidėjo forto statybos. Tai buvo miesto gynybos fortas skirtas apsiginti nuo piratų užpuolimų iš Ramiojo vandenyno. Taip pat čia buvo karališkųjų brangakmenių saugykla. Šiuo metu Alakran fortas yra labai svarbus lankytinas objektas, kuriame lankosi daugybė turistų.

Fort Alakran1Fort Alakran

Arica tvirtovė

Arica tvirtovė pastatyta ant Morro de Arica kalvos. Tai pagrindinė miesto lankytina vieta, kuri sutraukia daugiausia turistų. Ji yra pirmoji Čilės tvirtovė, kuri buvo paskelbta Nacionaliniu šalies paminklu. Šiuo metu joje įkurtas Istorijos ir Ginklų muziejai. Pakilus ant kalvos atsiveria puiki panorama į Arikos miestą, Ramųjį vandenyną ir paplūdimius. Čia įrengtas balkonas su apžvalgos aikštele. Be to, tvirtovės teritorijoje yra daug paminklų ir memorialų. Jeigu atvyksite į Ariką švenčių metu, tai būtinai stebėkite fejerverkų šou, kurie rengiami nuo Arica tvirtovės viršūnės.

Fortress Arica

Salar de Surire gamtos draustinis

Salar de Surire gamtos draustinis yra Arikos ir Parinakotos srityje. Tai nuostabus gamtos paminklas. Draustinis sudarytas iš pagrindinio ir daugybės nedidelių druskos ežerų. Jame saugomos retos gyvūnijos ir augalijos rūšys. Salar de Surire gamtos draustinis yra labai graži vieta, kurioje rengiamos ekskursijos visiems norintiems pažinti šio regiono gamtą ir pasigrožėti jos nuostabiais vaizdais.

Nature Monument Salar de SurireNature Monument Salar de Surire1

Guallatiri ugnikalnis

Arikos ir Parinakotos srityje yra Guallatiri ugnikalnis. Jis yra vienas iš seismiškai aktyviausių ugnikalnių Pietų Amerikoje. Tai žavi ekspedicijų grupes ir smalsius turistus. Dėl čia vyraujančių stiprių vėjų jo aktyvumas yra sumažėjęs. Guallatiri ugnikalnis siekia 6071 metrą, o viršūnėje galima pamatyti lava padengtą sluoksnį. Nors dėl sumažėjusio aktyvumo į jį pakilti tapo paprasčiau, tačiau visi norintys pakilti į viršūnę yra perspėjami dėl to, kad turi tam gerai pasiruošti, nes tai pareikalaus daug fizinių jėgų.

DSCN03761243391275_ak231

Šv. Marko katedra

Šv. Marko katedra Arikos mieste iškilo 1876 metais ir iki šiol užima svarbiausią vietą tikinčiųjų gretose. Verta paminėti, kad jos projektą parengė visame pasaulyje garsus inžinierius G. Eifelis. Tai įdomių metalo konstrukcijų statinys, kurį puošia brangios medienos senovinės durys. Šv. Marko katedra yra puikus gotikos stiliaus pavyzdys, kuris paskelbtas Čilės nacionaliniu paminklu.

6631818365_4d77c2b1a1_b

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą