Boltonas

Boltonas – šiaurės rytų Anglijoje esantis didelis miestas, kuris nuo Mančesterio nutolęs apie 16 kilometrų. Šiuo metu jame sparčiai plečiasi turizmo ir pramonės industrijos. Atvykus į Boltoną kiekvienas ras gražių ir įdomių objektų bei vietų. Šis miestas dėka išplėtoto turizmo sulaukia didelio keliautojų antplūdžio.

1senate+house,+bolton

Ye Olde Man & Scythe pub‘as

Ye Olde Man & Scythe pub‘as yra seniausiame Boltono pastate. Pirmą kartą rašytinuose šaltiniuose jis buvo paminėtas 1251 metais. Elegantiškas fasadas yra puikus anglų architektūros stiliaus pavyzdys. Įžengus į vidų pakeri senovinė atmosfera. Interjeras išlaikytas to laikmečio, kuomet jis buvo įkurtas. Būtent tai labiausiai ir žavi pub‘o lankytojus. Čia žvilgsnius traukia medžio masyvas, antikvariniai baldai, gražūs vitražai ir senoviniai paveikslai. Ye Olde Man & Scythe pub‘as puiki vieta linksmybėms ir alaus degustavimui. Geros kainos ir gyva muzika sutraukia daugybę lankytojų.

Ye_Olde_Man_&_Scythe,_Churchgate,_Bolton_(3)

Seven Acres Country parkas

Užmiestyje, netoli Boltono, yra populiarus Seven Acres Country parkas. Jis buvo įkurtas 1764 metais. Šiuo metu jo teritorija užima daugiau kaip 6 hektarus žemės ploto. Lankytojus pakeri miškai, laukai, tvenkiniai ir upeliai. Didžiąją dalį parko užima draustinis. Čia įrengta daug stebėjimo aikštelių, iš kurių galima pamatyti gražiausius vaizdus ir gyvūnus. Turistinių takų yra apie 15 kilometrų, tad ir aktyvaus poilsio mėgėjai ras sau tinkamos veiklos šiame Seven Acres Country parke. Be to, jame nuolat rengiami įvairūs kultūros renginiai, į kuriuos atvyksta daugybė dalyvių.

Seven Acres Country Park, Bolton

10 Firwood Fold namas

10 Firwood Fold namas – senovinis architektūros paminklas. Šis 16 amžiaus namas vienas iš lankomiausių Boltono turistinių objektų. Verta žinoti, kad jam populiarumo suteikė ne tas faktas, kad jis yra 16 amžiaus statinys, o tai, kad jame gyveno Samuelis Kromptonas, kuris išrado periodinį verptuvą. Vietiniai gyventojai labai didžiuojasi tuo, kad čia gyveno garsus visame pasaulyje išradėjas. Šiuo metu 10 Firwood Fold namas yra įtrauktas į daugelio lankytinų objektų sąrašus.

10_Firwood_Fold

Smithills Hall sodyba

Senovinė Smithills Hall sodyba Boltone yra istorinis ir architektūrinis paminklas. Tai vienas iš seniausių tokio tipo statinių šiaurės rytų Anglijoje. Nuo 1963 jame buvo atidarytas muziejus, kuriame saugomi senoviniai baldai ir meno kūriniai. Aplink namą yra gražus sodas, kuriame galima pasivaikščioti grožintis kraštovaizdžiu. Smithills Hall sodyba yra puiki vieta ekskursijai ir pažinčiai su jos istorija.

smithill20hallbolton

Šv. Trejybės bažnyčia

19 amžiaus architektūros paminklas – Šv. Trejybės bažnyčia buvo pastatyta Boltone 1825 metais. Tai neogotikos stiliaus statinys. Griežtų geometrinių formų fasadas atitinka to laikotarpio architektūros stilius. Vidaus interjere vyrauja didingumas ir prašmatnumas. Bažnyčios lankytojai gali pasigrožėti senoviniais religinės tematikos paveikslais. Labai gražios statulos iš marmuro. Apžiūrint vertingus meno kūrinius girdima senųjų vargonų muzika.

HolyTrinity

   

Rekomenduojame susipažinti

Parašykite komentarą